Bohatý-program-ve-Valašském-muzeu-v-přírodě

Rožnov pod Radhoštěm nabízí návštěvníkům Valašska krásnou podívanou. Nejen, že se nachází na kraji Beskyd a díky této poloze můžete odtud vyrážet na nespočet výletů do přírody, ale také nabízí náhled do historie tradic Valachů díky Valašskému muzeu v přírodě.

Ve Valašském muzeu v přírodě můžete vidět tradiční historickou podobu života na Valašsku. Díky tomuto zachovalému skanzenu nahlédnete do tradičních obydlí, aktivit a života v této drsné hornaté oblasti Česka.

Jaké největší akce se budou konat letos ve Skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm?

O Velikonocích, největším křesťanském svátku, se zde každoročně konají tradiční slavnosti „Velikonoce na Valašsku“, při kterých se návštěvníci pobaví nad různými netradičními zvyklostmi, podívají se na krásné valašské kroje, poslechnou si místní hudbu a ochutnají výborné pochutiny a nápoje.

Stavění máje.  Na začátku května se v mnoha vesnicích po celé Moravě staví tak zvané Máje, nebo i Májky. Jedná se o kmen stromu (nejčastěji smrku)s ozdobami. Tento máj museli postavit mladí branci a celý měsíc ho chránit před záškodníky ze sousedních vesnic. Přijeďte se podívat, jak vypadá tradiční stavění Máje na Valašsku.

Rožnovské slavnosti se konají na začátku července. Jedná se o velkou folklórní slavnost, kde vystupuje každý rok nespočet místních i zahraničních folklórních souborů. Akce, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít.