3-ne-tradiční-způsoby-zábavy-na-Valašsku

3 (ne)tradiční způsoby zábavy na Valašsku

Jakým způsobem se baví lidé v drsném hornatém kraji Valašska? Mnoho tradic zůstalo z minulosti, postupně je ale vytlačují moderní technologie a zábavy. Pojďme se na ně podívat.

Soutěží se ve všem

Existuje spoustu her, v kterých Valaši vynikají. Jednou z nich je například lední hokej. Vsetínský a zlínský tým patří mezi nejúspěšnější hokejové týmy České republiky. Nicméně to není pouze o hokeji, ve valašských obcích se koná sousta různých malých sportovních, gastronomických a degustačních soutěží. Například můžeme uvést různé košty domácích pálenek, soutěž o nejlepší domácí klobásy a třeba i soutěž v pojídání švestkových knedlíků.

3-ne-tradiční-způsoby-zábavy-na-Valašsku-1

Tyto tradiční soutěže doprovází i moderní technologie. V současné době se mnoho lidí snaží zabavit i na internetu. Roste počet lidí věnujících se kurzovému sázení, online pokeru, ale také ranní online her na Playamo casino , ve kterém najdete spoustu různých her a bonusů.

Lidový folklór

Na Valašsku existuje v téměř každé obci nějaké sdružení lidí, které pořádá místní kulturní a folklórní akce. Každé region má i svůj kroj, na který jsou patřičně hrdí. Proto tyto skupiny místních pořádají různé folklórní akce po celý rok. Jedná se například o vodění medvěda – událost na konci zimy pro přivítání jara. Dále jsou to různé plesy, dny dětí, oslavy založení obce, ale také poutě.

Pěstování trnek a výroba domácí pálenky

Valašsko a slivovice neodmyslitelně patří k sobě. Každý rodinný dům musí mít alespoň několik švestkových stromů, o které se jejich majitelé patřičně starají, aby jim dali každý rok dostatečnou úrodu trnek. Tato úroda trnek se poté nechává doma správně nakvasit a poté se vypálí. Je tradice vyměňovat si zkušenosti o péči o stromy, správném kvašení trnek a následné ochutnávky se sousedy