3-největší-hudební-festivaly-letošního-léta-na-Valašsku

3 největší hudební festivaly letošního léta na Valašsku

Valašsko není jen o přírodě. V tomto malebném kraji se také odehrává nespočet malých i velkých hudebních festivalů. V tomto článku se podíváme na tři největší z nich, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

1. Masters of Rock

3-největší-hudební-festivaly-letošního-léta-na-Valašsku-1

Každoroční akce ve Vizovicích, na kterou každoročně míří tisíce fanoušků tvrdé hudby nejen z celé České republiky, ale i z okolních zemí. Pokaždé nabízí organizátoři nabitý program. Tohoto festivalu se účastní i celosvětově známé kapely jako jsou: Judas Priest, Sepultura, Nightwish, Amon Amarth, nebo Lordi.

Koná se vždy na začátku července a pravděpodobně i letos zažijí tisíce fanoušků neuvěřitelnou několikadenní párty. Nalákali jsme vás? Pokud ano, tak vězte, že vstupenky je stále možné koupit na webu mastersofrock.cz , kde najdete i různé vstupenky na menší lokální koncerty, které pořádají také organizátoři této velké akce.

2. Vizovické Trnkobraní3-největší-hudební-festivaly-letošního-léta-na-Valašsku-2

V areálu likérky Rudolf Jelínek se uskuteční i druhá velká akce ve Vizovicích. Každoroční Vizovické Trnkobraní se koná v polovině srpna pod otevřeným nebem. Jako každý rok se zde můžeme těšit na bohatý program především známých českých kapel a zpěváků. Pro příklad uvedeme: Chinaski, Mirai, No Name, Tomáš Klus a nebo i Slza.

Velmi známá je i tradiční soutěž této akce – pojídání plněných švestkových knedlíků. Cílem soutěže je sníst co nejvíce kynutých knedlíků plněných švestkami.

Vstupenky na Vizovické Trnkobraní si můžete koupit v předprodeji již teď na vizovicketrnkobrani.cz/vstupenky/ . Vstupenky jsou buď jednodenní, které začínají v předprodeji od 440 Kč a nebo na celý víkend od 880 Kč. Pokud se chystáte, neváhejte s nákupem vstupenky. Postupně se zdražují o zhruba 10 % každé dva měsíce před začátkem akce.

3. Guláš fest ve Valašském Meziříčí

3-největší-hudební-festivaly-letošního-léta-na-Valašsku-3

V polovině července se tradičně koná ve Valašském Meziříčí na soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy známý GulášFest. Na tomto festivalu guláše ochutnáte nespočet různých variací tohoto oblíbeného pokrmu. Vyzkoušet můžete například guláš z klokaního masa, z různých druhů zvěřiny, ale také i kuřecí guláš a podobné gastronomické unikátnosti.

Bývá zde i bohatý doprovodný program – valašská folklórní hudba, místní kapely a zpěváci. Vstupenky koupíte na místě, není zde předprodej.

Tak co, nalákali jsme vás na některou akci?