2-tipy-na-návštěvu-filmové-festivaly-na-Valašsku-a-okolí

2 tipy na návštěvu: filmové festivaly na Valašsku a okolí

Víte o tom, že na Valašsku a okolí najdete také skvělé akce pro milovníky kinematografie? Pojďme se podívat na ty nejvýznamnější z nich.

1. Zlín Film Festival

Tento každoroční festival má za sebou již šedesátý ročník. Filmový festival je zaměřen na celosvětovou filmovou tvorbu pro mládež a děti. Snaží se také poukázat na rozdíly mezi obyčejně vysílaným programem na televizních obrazovkách a filmových plátnech. Snaží se také mladé diváky informovat a vzdělávat pomocí filmových snímků o aktuálním dění a tématech. A především se u diváků snaží rozvíjet jejich sociální, morální a estetické cítění.

2-tipy-na-návštěvu-filmové-festivaly-na-Valašsku-a-okolí-1

Tento festival má již významnou prestiž mezi filmovými umělci po celém světě. Každý rok zde přijíždí nespočet známých herců, režisérů a scénáristů.

Na zlínském festivalu jsou také oceňovány výjimečné snímky:

Například filmy se zaměřením pro děti mají kategorii Zlatý střevíček. Evropská filmová asociace dále udílí na tomto festivalu Cenu Evropy, která oceňuje nejlepší evropský film zaměřený na později narozené diváky.

Samotní diváci poté hlasují o udělení ceně Zlaté jablko. V neposlední řadě se na tomto festivalu udílí Cena Karla Zemana, Cena diváků ČT:D a také cena Zlínský pes, která se udílí filmům ze studentské tvorby.

2. Letní filmová škola v Uherském Hradišti.

Velmi významná událost, kterou by si neměli nechat opravdu ujít žádní milovníci kinematografie. Ano, je sice mimo Valašsko až v kraji Moravského Slovácka, ale z Valašska je to opravdu kousek – maximálně hodina cesty autem. Proto ji zde uvádíme také.

Na co se zde můžete těšit?

Každý rok jsou všechny hradišťské sály, divadla, kina, náměstí a parky v obležení milovníků filmů. Celý jeden červencový týden je zde vyhrazen nonstop promítání filmů na různý témata. Především se jedná o artové filmy a nikoliv o aktuální trháky. Koná se zde také mnoho přednášek a školení od známých filmových tvůrců.